Upė Šiaušė. Aprašymas, informacija, vandens turizmo maršrutas, atstumai.

Šiaušė teka Šiaulių ir Kelmės rajonuose, Dubysos kairysis intakas. Ilgis 31 km, baseino plotas 152 km². Išteka iš Rėkyvos pelkės. Teka į pietvakarius. Įteka į Dubysą 104 km nuo jos žiočių, 10 km į šiaurės rytus nuo Kelmės. Vidutinis nuolydis 152 cm/km. Vididutinis debitas žiotyse 0,64 m³/s. Aukštupyje kanalizuota ir 2 vietose patvenkta. Vandens kelionė šia upe tinka pradedantiesiems vandens turistams. Rekomenduojamos plaukimo priemonės - baidarės, kajakai, pripučiami laiveliai. Plaukimas šiuo maršrutu sunkus.


Kada Pavasario polaidžio, lietaus ar atlydžių potvynių metu.

Kliūtys Rėvos,  užvartos.

Sudėtingumas WW 1- (1+)

Kraštovaizdis starstarstarstarstar

Upės ekologinė būklė Upės ekologinė būklė - vidutinė.

 

km

8.4 kr kr.Trinkė.

8.2 in Tiltas Tiltas. Gyvenvietė kr.Gedvilaičiai. Gyvenvietė kr.Elbarai. Vid. debitas apie 0.4 m³/s. Vid. nuolydis iki žiočių 210 cm/km. Artėjant prie žiočių nuolydis ir srovė palaipsniui didėja. Vagoje rėvelės, užvartos. Kelionės pradžią patogiausia pasiekti Šiaulių-Tytuvėnų keliu, ties Kiaunoriais pasukti į v., keliu vedančiu į Minginčius, Gailaičius. Iki tilto apie 5 km.

6.8 ds dš.Š-2. Gyvenvietė dš.Gailaičiai.

4.7 kr kr.Durupis. Upės debitas juntamai padidėja. Kritimas ir srovė padidėja. Užvartos. Rėvos. Vagoje akmenys. Slėnis gilus, krantai statūs.

3.5 Gyvenvietė dš.Gembutiškė.

0.0 Šiaušė įteka į Dubysą. Kelionę geriausiai baigti prie Tytuvėnų-Kelmės kelio tilto (1.5 km Dubysa pasroviui).

scroll back to top