Upė Ligaja Ilgė. Aprašymas, informacija, vandens turizmo maršrutas, atstumai.

Ligaja (Ilgė, Ilgelė) teka Utenos ir Zarasų rajonuose.  Ilgis 32 km, baseino plotas 122 km². Prasideda prie Ruzgiškių, 7 km į šiaurę nuo Tauragnų. Teka į šiaurės rytus per Vaikeso, Sylio, Ilgio, Alksnio, Ligajų ir Ligajykščio ežerus. Įteka į Antalieptės marias 6 km į šiaurę nuo Salako. Vidutinis nuolydis 189 cm/km. Vidutinis debitas žiotyse 0,89 m³/s. Vandens kelionė šia upe tinka pradedantiesiems vandens turistams. Rekomenduojamos plaukimo priemonės - baidarės, kajakai, pripučiami laiveliai. Moršrutas gražus ir įdomus, nors ir sunkokas.

 

Kada Visus metus, geriau esant aukštesniam vandens lygiui.

Kliūtys Rėvos, slenkstukai, užvartos, seklumos, žemi tiltukai.

Sudėtingumas WW 0/1 (1+).

Kraštovaizdis ŽvaigždutėŽvaigždutėŽvaigždutėŽvaigždutėŽvaigždutė

Upės ekologinė būklė Upės ekologinė būklė - labai gera.

 

km

9.6 Pradžia Daugailių-Salako kelio Tiltas tiltas. Gyvenvietė kr.Aštrakalinis. Gyvenvietė dš.Užėniškės. Upės tėkmė greita. Rėvelės. Krantuose miškas, gali būti užvartų. Plotis apie 5 m.

9.1 Upė įteka į Ligajų ežerą. Plotas 177 ha, ilgis 4775 m, didžiausias plotis 750 m, du pusiasaliai, itin giliai įsiterpę į ežerą, jį susiaurina iki 100-200 m. Yra 3 salos. Krantai aukšti. Gyvenvietė kr.Trinkiškės.

9.7 dš.Užėniškės piliakalnis.

4.4 Ligaja išteka iš Ligajo ežero. Už 20 m Tiltas tiltas. Po tiltu upė teka nepraplaukiamu vamzdžiu. Gyvenvietė dš.Čepeliškės. Vid. nuolydis iki žiočių 110 cm/km. kr.Kiemonių piliakalnis.

4.0 Upė įteka į Ligajykščio ežerą.

3.5 Ligaja išteka iš Ligajykščio ežero. Upė greitai teka miškais. Krantai aukšti, vietomis statūs. Vagoje akmenys, rėvos, seklumos, užvartos. Plotis 7-9 m. Yra žemų nepraplaukiamų tiltelių.

2.4 Gyvenvietė dš.Varniškės.

1.7 Užtvanka Užtvankėlė.

0.8 Pabaiga Tiltas Tiltas. Po tiltu upė teka nepraplaukiamu vamzdžiu. Gyvenvietė dš.Kamionys.

0.0 Ligaja įteka į Antalieptės marias (Šventąją).

scroll back to top